BWLN 2012/2013 - 4.kolo

V sobotu 27. dubna 2013 se konalo čvrté a závěrečné kolo Bowlingové ligy družstev neslyšících v Pardubicích. Začátek soutěže byl v 10:00 hod a hrálo se až do 16 hod.

Zúčastnilo se 11 družstev (8 mužských a 3 ženská družstva). Všichni soutěžily velice sportovně, bojovali o dobré umístění a některým se to vydařilo.

Po 3.kole mužů zatím měli 3 družstva možnost být MISTREM ČR. SKN Brno měli 89,5bodů, SportNES Ostrava 86,5bodů a SKIVELO Olomouc s 84,5bodů. Na čtvrtém místě s velkou ztrátou I.PSKN Praha s 76bodů. U žen byla situace jasná, I.PSKN měla velký náskok.

Před 4 kolem byla otázka kdo bude v soutěži mužů MISTREM. V novém systému bodování je hodně těžké dopředu spočítat kdo vyhraje. Nakonec SKN Brno se stalo MISTREM se 116,5bodů,už podruhé za sebou ,na 2.místě se udrželo SportNES Ostrava se 108,5bodů a na třetí místo se překvapivě probojovalo I.PSKN Praha se 105bodů a předstihlo SKIVELO Olomouc, ti spadli na čtvrté místo se 101,5bodů.

V soutěži družstev žen obsadilo 1 místo I.PSKN Praha ženy s 93 body, 2 místo získalo SKIVELO Olomouc ženy s 64 body a 3. místo vybojovalo TJ SLOVAN Zlín ženy s 22 body.

Nejlepším jednotlivcem u mužů se stal Jiří Jungmann ze SKN Brno s průměrem 183,23. Nejlepší ženou ligy se stala Kateřina Klofáčová ze SKN Brno s průměrem 181,46.

Nejvyšší nához u mužů měli Jiří Jungmann a Tomáš Drahoš s dosaženým 246 bodů, rozhodl další nejvyšší nához a ten měli Jungmann 231 bodů. a Drahoš 215 bodů. Tak Jungmann získal pohár za nejvyšší nához.

Nejvyšší nához ženy se měla Kateřina Klofáčová 258 bodů, ale věnovala to Boženě Egyedové za 67 bodů, za nejnižší nához.

Nejvyšší počet výher u mužů měl Tomáš Drahoš se SKIVELO Olomouc celkem 22 výher.

Nejvyšší počet výher u žen měla Pavlína Maléřová se SKIVELO Olomouc celkem 26 výher.

Všem se rozdali poháry, dělali se fotky na památku. Těšíme se na viděnou v dalším ročníku 2013 – 2014.