Ostravský turnaj a kvalifikace na MČR

Dne 16. února 2013 se uskutečnil Ostravský pohár, který se jako tradičně konal v Olomouci a byl zároveň 2. dílem kvalifikace na M-ČR jednotlivců. Turnaje se zúčastnilo 34 hráčů z toho 21 mužů a 13 žen. Do kvalifikace se přihlásilo 26 zúčastněných. Hrálo se na těžkém mazání 43 stop dle mistrovství WTBA, které dělalo všem problémy. A jak to dopadlo? Mezi ženami potvrdila suverenitu posledních let na tomto turnaji Kateřina Klofáčová z SKN Brno, která ho vyhrála 5x za sebou a dostala putovní pohár do svého držení natrvalo. Na druhém místě skončila Kateřina Janošcová ze SportNESu Ostrava a třetí byla Pavlína Maléřová z SSK Vítkovice, která udělala i nejvyšší nához na jednu hru, a to 194 bodů. U žen dvoustovka nepadla, což je nevídané za posledních 10 let. Mezi muži vyhrál Martin Marouš z I.PSKN Praha, druhý byl trochu překvapivě Stanislav Zápalka ze SKIVELO Olomouc, který měl i nejvyšší nához na jednu hru – krásných 229 bodů. Na třetím místě skončil Miroslav Janošec jr. ze SportNESu Ostrava.
Ocenění dostali krásné poháry a vítězové i putovní pohár, a držitelé nejvyššího náhozu obdrželi láhev kvalitního vína. Celý turnaj proběhl bez problémů. Chtěl bych všem účastníkům poděkovat za velmi dobrou prezentaci bowlingu. A už se těšíme na další ročník.