XIII. ročník turnaje Ústecký putovní pohár - 4.5.2013

TJ Sever Ústí n. L. - oddíl neslyšících uspořádal v sobotu dne 4.května 2013 již XIII. ročník turnaje v bowlingu mužů a žen. Turnaj se hraje zároveň o Ústecký putovní pohár jednotlivců. Hráč nebo hráčka, která vyhraje 3x za sebou nebo dosáhne celkem 5x vítězství, získá putovní pohár do trvalého držení.
Celkem se turnaje zúčastnilo 12 osob: 9 mužů a 3 ženy. Hráli zde hráči z klubů I.PSKN Praha,SKN Brno,SKIVELO Olomouc,Olympia Praha a TJN Sever Ústí n.L. Turnaj začal ve 12:15 hodin a skončil ve 14:30 hodin. Každý hráč odehrál celkem 6 her střídavě na dvou dráhách.Dráhy byli namazány požadováným typem na bázi středního domácího oleje. Do kvalifikace o postup na M-ČR v bowlingu se přihlásilo 11 hráčů a hráček viz výsledková listina. Nekvalifikanti označeno „bez kvalif“.
Po napínavém boji zvítězil poprvé v historii Ústeckého putovního poháru p.Tomáš Drahoš ze Skivelo Olomouc s celkovým náhozem 1 081 bodů, druhý skončil p. Martin Marouš s náhozem 1 087 bodů z I.PSKN Praha před třetím p. Romanem Matoušem s 1 037 body z Olympie Praha.Nejvyšší nához 211 bodů v jedné hře docílil p. Jiří Jungmann ze SKN Brno.
Z žen vyhrála taktéž poprvé v historii Ústeckého putovního poháru sl. Monika Čechovská z I.PSKN Praha s celkovým náhozem 1 037 bodů před druhou sl. Katkou Klofáčovou ze SKN Brno s 1 019 body a třetí byla pí. Lenka Maroušová s 1 006 body z I.PSKN Praha.Nejvyšší nához 201 bodů v jedné hře docílila sl. Katka Klofáčová ze SKN Brno.
Po skončení turnaje byly vítězům na prvních třech místech předány mosazné poháry vč. za nejvyšší nához. Putovní poháry na jeden rok držení převzali poprvé p.T.Drahoš a sl. M.Čechovská.
Všem děkujeme za účast a těšíme se opět na shledání na příštím XIV.ročníku bowlingovém turnaji o Ústecký putovní pohár v roce 2014!!!!